Labužnícke Taliansko - Taliansko

Labužnícke Taliansko

Taliansko

, HotelLabužnícke Taliansko

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

autobus -

Počasie:Popis


Odchod z Bratislavy o 6.00 hod., nonstop jazdou cez Rakúsko do Talianska s krátkymi prestávkami. Nocľah.

Raňajky. Prehliadka mesta AREZZO, ktoré je klenotom stredovekej architektúry. Mesto je preslávené zlatníctvom a výrobou šperkov, ale najväčším lákadlom je prekrásny cyklus fresiek „Legenda o Svätom kríži“, ktoré sa nachádzajú v gotickom kostole sv. Františka. Medzi ďalšie zaujímavosti mesta patria rodný dom Francesca Petrarcu, Duomo, Piazza Grande, dom známeho maliara a architekta Giorgia Vasariho. Presun do krásnych stredovekých mestečiek CORTONA a GUBBIO, ktoré okrem zaujímavej architektúry sú známe tým, že sa tu točili známe filmy „Pod Toskánskym slnkom“, filmový seriál „Don Matteo“  a film „La vita è bella“. Ubytovanie.

Po raňajkách presun do malebného starovekého mesta na úpätí Apenín - SPOLETO. Prehliadka mesta: Piazza della Liberta s rímskym divadlom, kostol Sant´Ansano, najslávnejšia pamiatka a dominanta mesta most Ponte delle Torri. Pokračovanie do historického mesta  ORVIETO. Jeho najzaujímavejšie pamiatky sú Duomo Santa Maria, Pápežský palác s múzeom, Palazzo del Capitano, Palazzo Comunale, Torre del Moro a slávne Pozzo di san Patrizio. Presun do mesta BAGNOREGIO, ktoré je prezývané  „La città che muore" - „Mesto, ktoré zomiera“. O tom, či je to pravda, sa dozviete priamo na mieste. Nakoniec nás čaká mestečko PIENZA, ležiace v oblasti Val d`Orcia, s úžasnými výhľadmi na okolitú krajinu. Po prehliadke mesta presun na rodinnú farmu, kde je ochutnávka syrov medzi nimi výborného pikantného syra Pecorino a niekoľkých druhov vína. Návrat na miesto ubytovania.

Presun do rodiska najlepšej talianskej čokolády mesta PERUGIA. Prehliadka mesta s návštevou festivalu Eurochocolate, počas ktorého sa toto mestečko premení na obrovskú čokoládovňu v meste. Jeho námestia sa každoročne premenia na najsladšie miesto na svete. Zaplnia ich stánky s množstvom sladkostí, výstavy sôch vytesané ako inak, z čokolády. Odchod vo večerných hodinách.

Návrat na Slovensko v ranných hodinách. 

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.