Rím a okolie - Taliansko - Rím

Rím a okolie

Taliansko » Rím

, ProgramRím a okolie

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:

Dnes Počasí v Rome - transparent 12°C


Názor CK
Navštívte s nami okrem iných krásne miesta Ferrara • Tivoli • Orvieto • Castel Gandolfo
Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách, popoludní prehliadka Ferrary - hrad rodu Este a ďalšie pamiatky. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň: Po raňajkách odchod do Orvieta, pôvodne etruského mesta s najkrajšou gotickou katedrálou v Taliansku. Prejazd do Tivoli, prehliadka vily d'Este a nádherných záhrad a antickej Hadriánovej vily. Navečer zastávka v Castel Gandolfo, kde sa nachádza letná pápežská rezidencia. Ubytovanie v oblasti Ríma.

3. deň: Po raňajkách odchod do Ríma, peší okruh Večným mestom - Koloseum, Fori Imperiali, Kapitol, Forum Romanum, Kapitolské námestie s Palácom konzervatória, kostol Sta. Márie, Sv. Peter v reťaziach. Popoludní prechádzka od Kapitolu a pamätníka Viktora Emanuela: Piazza Venezia, Pantheon, Piazza Navona, Augustove mauzóleum, Piazza Popolo s egyptským obeliskom, Španielske schody. Individuálne voľno k návšteve múzeí. Nocľah.

4. deň: Po raňajkách prehliadka rímskej katedrály - baziliky San Giovanni in Laterano. Na poludnie vo Vatikáne účasť na stretnutí so Svätým otcom v rámci pravidelnej modlitby Angelus (pokiaľ nebude pápež na zahraničnej ceste - v čase prípravy katalógu nebol jeho program ešte zverejnený), vo veľkonočnom termíne pápežske požehnanie Urbi et Orbi na Svätopeterskom námestí. Popoludní prehliadka baziliky sv. Petra s možnosťou vystúpiť na kupolu kostola s nádherným výhľadom na Rím, možnosť bezplatnej návštevy Vatikánskych múzeí (vstup zdarma sa netýka Veľkej noci, kedy sú múzeá na Boží hod zatvorené) - Raffaelovho Stanze, Sixtínska kaplnka, obrazová galéria. Vo večerných hodinách odchod domov.

5. deň: Dopoludnia príchod do Bratislavy.
Cena zahŕňa
Dopravu luxusným autobusom, 3x ubytovanie v hoteli *** v dvojposteľových izbách s raňajkami, poistenie proti insolventnosti CK, služby sprievodcu.
Cena nezahŕňa
Komplexné cestovné poistenie, prípadné pobytové taxy, vstupy, cestovné MHD v Ríme.
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu. Pri Velikonočnom termíne požehnanie Urbi et Orbi na Námestí svätého Petra.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.